AKCIJA ZBIRANJA IN ODSTRANJEVANJA NEVARNIH IN KOSOVNIH ODPADKOV IZ GOSPODINJSTEV

05.05.2017

Občane občin MONG, Kanal ob Soči, Brda, Miren - Kostanjevica in Renče - Vogrsko obveščamo o spomladanski akciji zbiranja nevarnih in kosovnih odpadkov maj 2017. Urnik in lokacije prevzemanja odpadkov so navedeni v priponki.

V AKCIJI ZBIRAMO NASLEDNJE NEVARNE ODPADKE IZ GOSPODINJSTEV:

barve, lake, črnila, lepila, smole, kite, detergente, čistila, kozmetična in pralna sredstva, topila, razredčila, kisline, baze, fotokemikalije, pesticide, biocide, odpadna zdravila, čistilna, kozmetična in pralna sredstva, baterije in akumulatorje, onesnaženo embalažo iz lesa – stekla – plastike - papirja - kovin, radijske aparate, tv-je, računalnike, elektronsko opremo in fluorescentne cevi.

V AKCIJI ZBIRAMO NASLEDNJE KOSOVNE ODPADKE IZ GOSPODINJSTEV:

pohištvo, večje kose lesa, preproge,vzmetnice, kovine, večje gospodinjske aparate (pečice, štedilnike), večje kose plastike in embalaže.

Odpadnih pnevmatik, azbestnih in drugih gradbenih odpadkov ne zbiramo v sklopu te akcije!

OBČANE OBVEŠČAMO, DA JE ODDAJA NEVARNIH ODPADKOV BREZPLAČNA!