Zbiranje odpadnih jedilnih olj

12.10.2016

KOMUNALA Nova Gorica d.d. je v sodelovanju z Mestno občino Nova Gorica in občinami Šempeter - Vrtojba, Miren - Kostanjevica, Brda, Kanal, Renče - Vogrsko ter osnovnimi šolami po občinah začela izvajati pilotni projekt zbiranja jedilnih olj v okolici osnovnih šol. Lokacije so izbrane tako, da lahko odpadna jedilna olja prinesejo tudi občani.

Zbiranje-odpadnih-jedilnih-olj-briski-brez-tekstaZbiranje-odpadnih-jedilnih-olj-briski

Posode za zbiranje odpadnih jedilnih olj smo postavili na ploščadi OŠ Frana Erjavca, na ekološkem otoku nasproti OŠ Milojke Štrukelj podružnica Ledine, na ekološkem otoku ob OŠ Solkan, na parkirišču pred OŠ Miren, na avtobusni postaji pred OŠ Renče, pred OŠ Ivana Roba v Šempetru, pri OŠ Dobrovo in nasproti OŠ Kanal.

Pilotni projekt je usmerjen k zbiranju odpadnih jedilnih olj z namenom povečevanja ločevanja odpadkov in varovanja okolja.

Iz odpadnega jedilnega olja je moč pridobiti t.i. biodizel in glicerin.

Občane pozivamo, da čimbolj sodelujejo v tem projektu. Več o projektu si lahko ogledate v priponki ali na spletni strani Komunale Nova Gorica d.d. - Zbiranje in odvoz odpadkov - Ločeno zbiranje.