9. maj - DAN EVROPE

13.05.2011

Na pobudo Sveta za Evropsko gibanje po vzpostavitvi nove mestne aleje dreves pod nazivom »Alea Europeana« je Župan Mestne občine Nova Gorica, gospod Matej Arčon, v sodelovanju z Veleposlaništvom Madžarske 9. maja posadil spominsko drevo , ki naj bi predstavljalo simboliko širjenja idej Evropske unije.

Hortikulturna komisija na Mestni občini Nova Gorica je določila primerno lokacijo za novo drevo ob Kidričevi ulici, kjer je lani orkanska burja oklestila velik delež dreves. Posajeno drevo je vrste Aesculus hippoctananeum Brioti (divji kostanj), z okroglo krošnjo in vpadljivimi rdečimi cvetovi. Posajeni istoimenski kostanj je šele drugo drevo v mestu poleg že tri leta rastočega v borovem gozdičku.

Ob slovesnosti smo posneli nekaj fotografij.

posaditev kostanja 1 posaditev kostanja 2 posaditev kostanja 3 posaditev kostanja 4 posaditev kostanja 5