Ključno je zadovoljstvo ljudi z urejeno okolico

17.11.2009

Ob sprejemanju Odloka o koncesiji za urejanje javnih površin v Mestni Občini Nova Gorica so se številne razprave vrtele okrog vprašanj, ki za naše občanke in občane niso najbolj bistvene. Celotno zadevo so nekateri skušali prikazati celo kot poskus onemogočanja invalidskega podjetja, da si pošteno pridobi posel, kar je zelo daleč od resnice. V tej razpravi se je zato pozabilo na najbolj bistveno: pri podelitvi koncesije je javni interes predvsem v tem, da občanke in občani dobijo kakovostne, strokovne in celovite storitve po primerni ceni. Predvsem to bi moralo biti vodilo mestnim svetnikom, ko bodo odločali o tem pomembnem aktu. Več o podeljevanju koncesij si lahko preberete v celotni izjavi za javnost.